PODRÓŻE TO INNY RODZAJ LEKTURY
Strona główna
O Markopolskim
Standard Markopolskiego
Kto za tym stoi?
System zniżek
Kontakt
Linki

Konkurs Wydawnictwa Czarne

SZCZEGÓLNIE POLECAMY

Litwa - mityczna, literacka, współczesna

Wyprawa w poszukiwaniu krainy lat dziecięcych Miłosza, uwiecznionej w nostalgicznej "Dolinie Issy". Tak się składa, że ta kraina pokrywa się z inną, niemal mityczną, ale przecież istniejącą naprawdę Laudą. Lauda - gdzie to było?

Bośnia - na granicy kultur i cywilizacji

Bośnia – kraj położony dokładnie na granicy kultur i cywilizacji. Chrześcijańska i muzułmańska zarazem. Tędy przebiegała granica pomiędzy cesarstwem wschodnim i zachodnim, a następnie pomiędzy Zachodem i Wschodem, chrześcijaństwem i islamem, ale także między katolicyzmem i prawosławiem. Zabytki kultury muzułmańskiej, meczety, medresy, karawanseraje stoją obok cerkwi, kościołów i żydowskich synagog.

Kto za tym stoi?

Program podróży kulturalnych Markopolski powstał w oparciu o 15-letnie doświadczenie biura Marco der Pole w organizacji podróży studyjnych i kulturowych do Polski i Europy wschdniej dla gości z Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz innych krajów Europy zachodniej. W ciągu 15 lat istnienia obsłużyliśmy ponad 50.000 turystów i ponad 1.200 grup realizując na zlecenie niekiedy merytorycznie, bardzo wymagające programy z zakresu historii, dziedzictwa, kultury i polityki dla stowarzyszeń, fundacji, szkół, organizacji kościelnych i uniwersytetów. Obecnie ten typ podróży - łączący zwiedzanie z pogłebioną wiedzą dotyczącą społeczeństwa, historii i kultury - pragniemy zaoferować wybranej publiczności na rynku polskim.

WYSZUKAJ PODRÓŻ

KALENDARIUM
NEWSLETTER