PODRÓŻE TO INNY RODZAJ LEKTURY
Strona główna
O Markopolskim
Standard Markopolskiego
Kto za tym stoi?
System zniżek
Kontakt
Linki

Konkurs Wydawnictwa Czarne

SZCZEGÓLNIE POLECAMY

Litwa - mityczna, literacka, współczesna

Wyprawa w poszukiwaniu krainy lat dziecięcych Miłosza, uwiecznionej w nostalgicznej "Dolinie Issy". Tak się składa, że ta kraina pokrywa się z inną, niemal mityczną, ale przecież istniejącą naprawdę Laudą. Lauda - gdzie to było?

Bośnia - na granicy kultur i cywilizacji

Bośnia – kraj położony dokładnie na granicy kultur i cywilizacji. Chrześcijańska i muzułmańska zarazem. Tędy przebiegała granica pomiędzy cesarstwem wschodnim i zachodnim, a następnie pomiędzy Zachodem i Wschodem, chrześcijaństwem i islamem, ale także między katolicyzmem i prawosławiem. Zabytki kultury muzułmańskiej, meczety, medresy, karawanseraje stoją obok cerkwi, kościołów i żydowskich synagog.

O Markopolskim

Podróże są dla nas innym rodzajem lektury. Miejsca, do których jeździmy, chcemy czytać trochę jak tekst. Odnajdywać znaczenia, powiązania, konteksty, nie tylko zobaczyć ale i rozumieć to, co widzimy.

Nie zaliczamy atrakcji, lecz je dobieramy. Nie chcemy zaliczać, lecz poznać i zrozumieć. Szukamy miejsc znaczących, bogatych w treść, a nie tylko epatujących formą. Na ile to możliwe chcemy stworzyć pełny i zróżnicowany obraz kraju, regionu lub miasta.

Literatura, film, muzyka stanowią niezbędne uzupełnienie każdej podróży

Pilot, który się zna: zna język, kulturę i historię odwiedzanego kraju, swą wiedzą chce dzielić się z innymi.

Lokalni rozmówcy. Spotkania z mieszkańcami, znawcami i pasjonatami zaspokajają naszą ciekawość poznania odmiennej kultury. Nasi rozmówcy wykraczają poza przewodnikową wiedzę, rzucają nowe światło, dodają znaczeń, pozwalają lepiej zrozumieć historię miejsc, które odwiedzamy.

Materiały pomocnicze: fragmenty książek, publicystyka, kompendia historyczne, starannie dobrane pozycje są dostępne bezpłatnie dla każdego uczestnika - umożliwiają poszerzenie wiedzy oraz zdobycie pozaprzewodnikowych informacji o miejscach, które zwiedzamy.

Dobrane towarzystwo. Małe grupy złożone z ludzi o podobnych zainteresowaniach i stopniu osobistej kultury, czujących się dobrze we własnym gronie.

Komfort w standardzie. Nie można czytać, kiedy przy hotelowym łóżku nie ma nocnej lampki. Nie można uczestniczyć w porannym programie, jeśli mamy za sobą całonocny przejazd autobusem. Nie można się nie irytować, jeśli hotel położony jest gdzieś na dalekich przedmieściach i tracimy czas na zbędne przejazdy. Rozumiemy to dobrze. W końcu to jest Wasz urlop. Czytaj więcej o standardzie Markopolskigo.

Czy tego Państwo szukają? W takim razie witamy w klubie.


Wasz Markopolski

WYSZUKAJ PODRÓŻ

KALENDARIUM
NEWSLETTER