Berlin - światła wielkiego miasta
Berlin – kulturalnie, operowo, inaczej niż zawsze
To będzie bardzo kulturalna podróż. Nie będziemy tracić czasu na sztampowe zwiedzanie Berlina. Jest to propozycja dla tych, którzy pierwszy kontakt z tym miastem mają już za sobą. Skupimy się na twórczym odkrywaniu miasta kultury. Odwiedzimy ciekawe muzea, często pomijane przez polskich turystów. Posłuchamy muzyki wykonywanej przez najlepszych europejskich wykonawców. Udamy się na rowerową przejażdżkę wzdłuż linii Muru Berlińskiego. Czekają nas intensywne trzy dni ...
Kraków-Berlin-Kraków
Atrakcje:
Spektakl w słynnym berlińskim teatrze rewiowym Friedrich Stadt Palast
Przedstawienie operowe lub baletowe w Deutsche Oper Berlin
Berliński Festiwal Światła (październik)
Wizyta na Wystawie prac Salvadore Dali
Wizyta w Muzeum "The Story about Berlin"
Wycieczka rowerowa "Wzdłuż muru"
Program:
1. dzień
Wylot z Krakowa do Berlina. Transfer do hotelu położonego w Centrum Berlina, zakwaterowanie. Krótka przerwa na odpoczynek.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem zaczniemy od spaceru i wizyty w interaktywnym, multimedialnym muzeum - The Story of Berlin – opowiadającym całą historię Berlina od powstania miasta do dziś. Umiejscowione głęboko pod ziemią, w dawnym bunkrze przeciwatomowym z czasów zimnej wojny, stanowi ciekawą propozycję dla osób, które lubią niekonwencjonalne poznawanie historii.
Wieczorem spektakl w teatrze Friedrich Stadt Palast – Jednym z najlepszych i najbardziej znanych teatrów rewiowych w Europie. Jego piękne tancerki są nie lada atrakcją dla wielu turystów odwiedzających Berlin.
A wieczorem(październik) Festiwal Światła - najbardziej charakterystyczne budowle Berlina, całkowicie odmienione za sprawą wielokolorowych reflektorów, będzie można zobaczyć w rzeczywiście całkiem nowym świetle.
2. dzień
Po śniadaniu czas na sztukę, w dodatku współczesną. Hamburger Bahnhof - Museum für Gegenwart jest głównym berlińskim muzeum Sztuki Współczesnej otwartym w dawnej stacji kolejowej w 1996 r. Powierzchnia 10 000 metrów kwadratowych Szklany dach i geometryczne wzory sprawiają, że muzeum fascynuje nie tylko wystawianymi dziełami sztuki współczesnej ale również samym swoim wyglądem. Zobaczymy wielką sztukę drugiej połowy XX wieku od Andy’ego Warhola przez Roy’a Lichtensteina po Josepha Beyusa.Po wizycie w muzeum spacer z przewodnikiem od Alexanderplatz do Potsadmerplatz reprezentacyjną Unter den Linden. Po drodze mijamy najbardziej charakterystyczne dla miasta obiekty: wieżę telewizyjną, Wyspę Muzeów ze słynnym Muzeum Pergamońskim, Gendarmenmarkt – jeden z najpiękniejszych placów w Europie, Katedrę Berlińska, Uniwersytet Humboldta i oczywiście Bramę Brandenburską oraz nakryty przeszkloną kopułą przez sir Normana Forstera Reichstag, a w końcu Pomnik Holocaustu i zadziwiający swą supernowoczesną zabudową Potsdamerplatz.
Wieczór spędzimy w Operze Berlińskiej, na jednym z jej wyszukanych Historia opery sięga początku XX wieku. Założona została w 1912 r. na Bismarckstraße w Charlottenburg. W przeciwieństwie do opery na Unten den Linden, Deutsche Oper miała się specjalizować głównie w wielkich dziełach Wagner. W 1925 r. został mianowana operą miejską. Po powojennej rekonstrukcji, od 1961 r. funkcjonuje pod dzisiejszą nazwą. Noc pozostawiamy Waszej własnej inicjatywie. Można próbować samemu odkryć dla siebie nocny Berlin lub pomoże Wam w tym nasz przewodnik.
3. dzień
Po leniwym lub jak kto woli szybkim śniadaniu można wybrać w jaki sposób spędzić dzisiejszy dzień. czas na własne odkrywanie Berlina. Mamy kilka propozycji, wybór będzie o tyle trudny, że każda jest naprawdę ciekawa. Przewodnik podpowie jak można spędzić bardzo kulturalną niedzielę w mieście, w którym nikt nie może się nudzić. Może „East Side Galery” – zorganizowana na pozostawionym fragmencie Muru Berlińskiego, może jedna z najlepszych kolekcji europejskiego malarstwa w Kulturforum albo Muzeum zgrzebnego życia w DDR. Nasz przewodnik wskaże Wam, gdzie zlokalizowane są powyższe obiekty oraz jak najłatwiej do nich dotrzeć
Sztuka:
Neue Nationalgalerie, ze zbiorami malarstwa europejskiego XX wieku od klasyki modernizmu do sztuki lat 60-tych. Wśród malarzy, których obrazy możemy obejrzeć w galerii znajdują się między innymi takie sławy jak: Munch, Kirchner, Picasso, Klee, Feininger, Dix czy Kokoschka.
"Dali – Die Ausstellung am Potsdamer Platz". Wystawa dzieł Salvadore Dali przy Placu Poczdamskim – gratka dla każdego miłośnika tego XX - wiecznego ekscentrycznego malarza.
Muzeum otwarte zostało w lutym 2009 r. Znajduje się tutaj ponad 400 eksponatów, głównie mniej znanych prac Salvadore Dali. Wystawione są głównie rysunki, ilustracje do książek i dokumentów, szkice, grafiki i rzeźby. Można też obejrzeć obejrzeć filmy i reportaże o słynnym surrealiście.
Historia:
Niemieckie Muzeum Historyczne - Na 10 000 m2 - trzech piętrach, rozciąga się cała historia Niemiec. O czasów pierwszych Germanów, aż po dzisiejsze powikłania polityczne. Na wiosnę 2003 r. otwarto nowy budynek muzeum, opatrzony niezwykle futurystyczną architekturą. Za projekt odpowiedzialny był amerykański architekt chińskiego pochodzenia - Ieoh Ming Pei, twórca m. in. słynnej piramidy znajdującej się przed paryskim Luwrem.
Muzeum DDR - Z czym się kojarzy życie w NRD? Stasi? Trabant? Nudyści na plażach? Pieczone kurczaki na Alexanderplatz? Muzeum umieszczone przy bulwarze nad Szprewą, opowiada o 40 latach życia Niemieckiej Republice Demokratycznej.Historia NRD to jednak nie tylko same eksponaty w gablotach. Muzealne prezentacje mają tutaj często charakter interaktywny - można posłuchać, poczuć lub samemu wziąć udział w życiu niemieckich obywateli. Zamieszkiwanie, praca, czas wolny, urlop, moda i kultura to tylko niektóre z aspektów życia „NRD’owców”, które można poznać w tej placówce.
Wycieczki rekreacyjne:
Rejs statkiem po Szprewie – niemęcząca wycieczka, pokazująca miasto z perspektywy rzeki.
„Wzdłuż muru” – wycieczka rowerowa wzdłuż linii, którą wyznaczał niegdyś Mur Berliński. Zaglądamy na wschodnią i zachodnią stronę niegdysiejszej żelaznej kurtyny, poznajemy historię konstrukcji, która stała się symbolem podziału dwudziestowiecznej Europy.
„Trabant-tour” – propozycja dla osób o mocnych nerwach, spragnionych wrażeń. Wycieczka trabantem po Berlinie w roli pasażera… lub kierowcy. Niezapomniana przejażdżka przeniesie każdego w czasy NRD.
Zakupy:
Jeżeli macie w planach zakupy w niemieckiej stolicy nasz przewodnik udzieli Państwu wyczerpujących informacji na temat: co, gdzie i za ile możecie nabyć w Berlinie.
Po południu transfer na lotnisko. Przylot do Krakowa w godzinach wieczornych.
Świadczenia:
- 2 noclegi w hotelu *** w centralnej dzielnicy Berlina,
- 2 śniadania,
- transfery komfortowym autokarem, lub minibusem
- bilety do teatru i opery
- lokalny przewodnik, znawca Berlina
- opieka pilota,
- ubezpieczenie KL i NW
Wszystkie świadczenia w standardzie Markopolski.
Cena:
Wycieczka na zamówienie. Prosimy o kontakt z biurem.
Dopłata do pokoju jednoosobowego:
Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów: około 120 euro
-wycieczki rowerowej - 15,-EUR
-wycieczki trabantem - 80 EUR/os przy 3-4 os. w trabancie
-rejsu statkiem po Szprewie - 20-25 EUR
Ważne:
Wycieczka na zamówienie.
Biuro Marco der Pole zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie.
Berlińskie Niedzwiadki
Szprewa
Siedziba Kanclerza
Galeria Sztuki na Wyspie Muzeów
Renoir, Popołudnie dzieci w Wargemount, Stara Galeria Narodowa w Berlinie
Sztuka Egipska, Nowe Muzeum, Berlin
Nowa Synagoga